Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6aFakultní škola Ostravské univerzity
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

Oktavián

Oktavián je školní časopis našeho gymnázia vydáváný od roku 1995. Ve svých počátcích se zaměřoval na vydařené slohové práce studentů. Jeho mottem je tvořit časopis „studenty pro studenty" a toho se redakce drží. Různorodost časopisu zajišťuje redakce tvořená skupinkou studentů s různými zájmy a z odlišných ročníků. V současné době ji tvoří přibližně 10 členů včetně grafičky a fotografky.

Redaktoři se pravidelně scházejí a vždy se snaží přijít s novými nápady, které by časopis posunuly dále. Od roku 2015 Oktavián prošel výraznými grafickými změnami, a to hlavně z hlediska sjednocení některých prvků, jako například obsahu nebo číslování stránek a vytvoření loga Oktavián. Od ledna 2016 pak začal vycházet jako měsíčník a získal také barevný přebal.

Náplní časopisu jsou jak obvyklé články z různých rubrik, jako jsou například Aktuality ze školy, Kultura, Názor nebo třeba rubrika Z různých barelů, tak i články méně tradiční. Pro většinu studentů jsou nejzajímavější rubrikou Perlyčky, ve kterých jsou zmiňovány úsměvné momenty ze školních lavic. Nápadité texty jsou doplňovány fotkami, které zasílají sami redaktoři a vztahují se k článkům. Každé číslo našeho školního časopisu má svého průvodce. Jedná se o studenta či skupinu studentů, kteří se pro dané číslo nechají nafotit.

Oktavián zaznamenal několik úspěchů na soutěžích o nejlepší středoškolský časopis Moravskoslezského kraje a získal i ocenění na celostátní úrovni.

Email: oktavian@gvoz.cz

Facebook: facebook.com/casopisoktavian


Jednotlivá čísla ke stažení:


!!! POZOR !!! nové webové stránky Oktaviánu: http://casopisoktavian-gvoz.jecool.net/


Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a,
je příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.
Programovali: SE-MO Data s.r.o.
Gymnázium Ostrava-Zábřeh, příspěvková organizace
Volgogradská 6a
700 30 Ostrava-Zábřeh
596 750 873